IN MEMORIAM


 

1. Коби има постигнато 81 поен во игра, тоа втор натпревар со толку поени од еден играч.

2. Тој го држи рекордот за најмногу поени во кариерата што ги постигнале Лос Анџелес Лејкер.

3. Коби бил најмладиот играч кој постигнал 26.000 поени во кариерата.

4. Тој го добил името по јапонскиот бифтек „Kobe“.

5. Неговото средно име е „Bean“.

Please follow and like us:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *